Gizem Topal Türkiye
Dans eğitimine İstanbul Dans Akademisi’nde ‘Modern Dans’ ve ‘Latin Dansları’ eğitimi alarak başladı. 2 yıllık eğitimden sonra asistan olarak ‘Evet Dans’ okuluna geçiş yaptı ve latin dansları alanında eğitimini tamamladı.
 ‘Motif Halk Oyunları’nda uzun yıllar gösteri grubunda solist olarak sahne aldı. Oluşturduğu koreografilerle, Doğa Kolejini; Bulgaristan, Macaristan, İtalya, İspanya ve daha birçok yurt dışı gösterilerine hazırladı.
 Bu sürecin devamında ‘Shaman Dance Theater’ topluluğuna katılarak halk dansları, bale, modern dans, oryantal, flamenko ve pek çok dans türündeki başarı ve yetkinliğiyle 1 ay gibi kısa bir sürede yurtdışı gösteri grubuna girerek, Amsterdam'ın tarihi “Carre Kraliyet Tiyatrosu”, “Rotterdam Luxor Tiyatrosu” ve daha birçok sahnede dans etme fırsatı buldu. Bu süreçte ayrıca çalışma fırsatı yakaladığı önemli koreograf ve eğitmenler arasında: Patrick De Bana, Murat Uygun, Aysun Aslan, Sibel Sürel, Selçuk Borak, Çiğdem Tezcür ve Ammar Adiloğlu sayılabilir.
 Gizem Topal yıllar içinde edindiği bilgi birikimini içselleştirmek ve kendini daha iyi tanımak için solo çalışmalara ve farklı disiplinlerle işbirliğine başladı. Birçok dans filminde dansçı ve koreograf olarak görev aldı… Japon “Butoh” öğretisinin önemli temsilcisi olan Tetsuro Fukuhara’dan ‘içe dönüş’ eğitimi aldı ve bir performansında birlikte dans etme fırsatını yakaladı.
 Koreograf, dansçı ve eğitmen Ziya Azazi’nin “Dervish in Progress” programına katılan Gizem Topal, Ziya Azazi ile çalışmalarına devam ediyor…
 Gizem Topal, Flamenko’dan tribal-oryantale, modern danstan çingene danslarına kadar geniş bir yelpazede, kendine has yorumuyla solo performanslarla dans serüvenini sürdürüyor…