Solo Ankara, İtalya, Torino'daki Solocoreografico ile bağlarını güçlendiriyor. Her iki kuruluş da bir sanatçı değişim platformunun oluşturulması için işbirliğine gidiyor. Önümüzdeki yıllarda başka festivalleri de bu girişimin bir parçası olarak ağırlamayı bekliyorlar. Solo Ankara is strengthening its ties with Solocoreografico of Torino, Italy. Both organizations have agreed to further the collaboration in establishing an artist to artist platform. Within the coming years, they expect to welcome other festivals to be part of this initiation.
2. SOLO Çağdaş Dans Festivali / 2nd SOLO Contemporary Dance Festival 28-30 Haziran / June 2019, Ankara / CerModern Çağdaş/kavramsal dans alanında bireysel hareket üzerine farklı bir bakış sunmayı amaçlayan Uluslararası Solo Çağdaş Dans Festivali bu yıl ikinci kez 28, 29 ve 30 Haziran tarihlerinde Cermodern açıkhava sahnesinde gerçekleştirilecek. Cermodern tarafından yürütülen programın danışma ekibi bu alanda öncü çalışmalar yapan Deniz Alp, Özgür Adam ve Galip Emre’den oluşmaktadır. Sanatın tüm disiplinleriyle doğrudan ilişki kurmayı amaçlayan CerModern, günümüz dans sanatının en özgün yorumlarından olan bireysel dans kategorisine açtığı 3 gün süresince ulusal ve uluslararası dans sanatçılarının gösterileri, atölye programları, sergi ve film gösterimleriyle izleyiciye zengin bir program sunuyor. Fransa, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Ukrayna, İsviçre, İtalya, Amerika Birleşik Devletleri, Avusturya, Litvanya, Tayvan, Macaristan, Polonya, İspanya, Gine, İsrail ve Türkiye’den katılacak 23 solo dans sanatçısı festivale katılıyor. Bu yıl, Torino’da gerçekleştirilen Solocoreografico dans festivaliyle kurumsal işbirliğine giden SoloDans Ankara, önümüzdeki yıl içerisinde yeni katılımlarla bir sanatçı paylaşım platformu oluşturmayı hedeflemektedir. SoloDans Ankara, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenmektedir. CerModern hakkında 2010 yılından bu yana Ankara'da sürdürülebilir sanat ve kültür projelerine ev sahipliği yapan CerModern, disipliner ve disiplinlerarası sanatın görünürlüğünü sağlamak ve sanat üretimini teşvik etmek amacıyla birçok etkinlik gerçekleştirmektedir. Çağdaş Dans alanındaki faliyetlerini yıl boyu çeşitli kurum ve kuruluşlarla işbirlikteliğiyle gerçekleştiren CerModern, kavramsal dans alanında çalışmalarını Solo Dance adıyla yürütmektedir.
Ukrayna
İspanya
Amerika
Alona Burlakova
Anastasiia Rembetska
Ashley Menestrina
Avusturya
Fransa
Türkiye
Beril Baştürk
Camilla Schielin
Deniz van Gennip
İtalya
Türkiye
Türkiye
Eldad BenSasson
Francesca Bedin
Deniz Alp
Türkiye
İtalya
Çek
İsviçre
Gülnara Golovina
Francesca Bedin
Laurence Yadi
Litvanya
İsrail
Polonya
Türkiye
Lukas Karvelis
Lynn Dichon
Onur Orkut
Türkiye
İtalya
Almanya
Türkiye
Özgür Adam
Priscilla Pizziol
Sercenk Yücel
Çin
Macaristan
Yi Han Wu
Zsófia Széki
Workshop
Rubens Renier 10.00-13.00
26-29 Haziran

Almanya / Germany

Başvur
Workshop
Raffaele Irace 14.00-17.00 28 
Haziran

İtalya / Italy

Başvur
Workshop
Galip Emre 14.00-17.00
26 Haziran

Türkiye / Turkey

Başvur
Workshop
Onur Orkut 14.00-17.00 29 
Haziran

Türkiye / Turkey

Başvur
Workshop
Eldad BenSasson 14.00-17.00 26 
Haziran

İsrail / Israel

Başvur
Ukrayna
Türkiye
İsrail
Arturo Franc Vargas
Clémence Juglet
Galip Emre
Kristyna Nemeckova
Marta Kosieradzka
Ruben Reniers
Deniz Alp
Galip Emre
Özgür Adam
DESTEKÇİLER
İLETİŞİM BASIN

Submitting Form...

The server encountered an error.

Form received.

Festival alanına ulaşmak çok kolay. İster yaya, ister otobüs veya metro, isterseniz özel aracınızla çok rahat ulaşabilirsiniz. Sıhhiye metro durağı, Gençlik Parkı ve Adliye otobüs durakları 10 dk. yürüme mesafesinde olup özel araçlar için açık hava otoparkımız bulunmaktadır. Altınsoy Cad. No:3 06101 Sıhhiye, Ankara, Türkiye solodancefestival@cermodern.org

Copyright 2018